Нередовен гол осигури нова победа на Барса

Нередовният гол в самото начало улесни мача за Барса Снимка: Getty Images
Нередовният гол в самото начало улесни мача за Барса

Барселона победи последния в класирането Малага с 2:0 с решаваща съдийска помощ.

Гостите все още въобще не бяха докоснали топката, когато във 2-ата минута вече получиха гол. Той обаче беше нередовен - кълбото очевидно беше излязло извън очертанията на терена, когато Люка Дин центрира и Жерар Деулофеу откри резултата с пета.

Играчите на Малага даже бяха спрели да играят и протестираха бурно, но съдиите зачетоха попадението.

В 56-ата минута Андрес Иниеста направи 2:0, след като при удара му топката се отклони в крака на защитник на гостите.

С трите точки Барселона събра общо 25 на върха в класирането, с 4 повече от тези на втория Валенсия. Реал Мадрид е 8 т. зад големия си съперник, но и с мач по-малко.