Лудогорец отиде, видя и победи - 1:0

Светослав Дяков бие по необясним начин дузпата, спасена лесно от Етрит Бериша. Но Лудогорец все пак спечели в Рим и е твърд фаворит за реванша с Лацио.

Какъв мач!

Чудесата на Лудогорец продължават и тимът е близо до осминафинал в Лига Европа след геройско представяне с класа и характер, донесло в Рим 1:0 над Лацио. Реваншът е следващия четвъртък в София.

Роман Безяк заби 16-ия си гол за сезона с фамозен шут от 30 метра в 45-ата минута, когато вече изглеждаше, че отлично първо полувреме на българския шампион ще завърши без аванс.

Словенецът Безяк през сезона вкара като гост в ключовите гостувания срещу Динамо (Загреб) и ПСВ. Сега наниза безценен гол и в Рим.

Лудогорец надигра напълно Лацио до почивката, като резултатът трябваше да е по-изразителен. В 9-ата минута нашите получиха спорна дузпа от Феликс Цвайер, немския рефер.

Светослав Дяков реши да се прави на Антонин Паненка (и Андреа Пирло) и копна топката арогантно от бялата точка. Но албанецът Етрит Бериша просто улови топката с лекота.

Шок! Но не и в редиците на Лудогорец.

Българите натиснаха, удариха греда чрез Марселиньо и изпуснаха още две добри положения. За цяло първо полувреме Лацио уцели рамката на вратата само един път.

След почивката полупразният стадион "Олимпико" (не повече от 5000 зрители) освирка своите и ги настрои за опит за обрат. Лацио, започнал с 11 чужденци в титулярния състав, бързо получи шанс - дузпа в 49-ата минута.

Но Фелипе Андерсон стреля слабо, а Владислав Стояно реагира изключително!

Пет минути по-късно стана още по-трудно. Поредната глупост на Светослав Дяков - втори жълт картон в безобидна ситуация и Лудогорец остана с 10 души.

Халфът Дяков има склонност към такива прояви - два пъти го гониха в мачовете на националите с Армения, а общо жълтите му картони за сезона у нас и в евротурнирите станаха 14.

Натискът обаче не уплаши коравия Лудогорец, а в 73-ата минута бе изгонен и Каванда от Лацио. Българите удържаха преднината си, чистиха от голлинията, Стоянов пак спаси... Но те удържаха.

И повториха успеха на Левски тук над този отбор отпреди 5 години - пак с 1:0.

Но, разбира се, в много по-важен мач. Онзи беше без значение за класирането в групата, а този отваря вратите към осминафинал.

Това е победа, която наистина прави мечтите да изглеждат реалност.