Интер обърна Рома на "Олимпико", Икарди герой

Спалети няма как да не е доволен от завръщането си на "Олимпико", където доскоро водеше Рома Снимка: Getty Images

Интер обърна Рома на "Олимпико" и победи с 3:1 в дербито на кръга в Италия.

Завръщането на Лучано Спалети на стадиона на бившия му отбор се оказа щастливо за треньора, макар че началото на беше обнадеждаващо за Интер.

Мачът започна отлично за домакините, тъй като голмайсторът им Един Джеко откри резултата още в 15-ата минута. Той се възползва от подаване на Наинголан, спря топката на гърди и с удар от въздуха разпечата Ханданович за 1:0.

В 67-ата минута обаче капитанът на Интер Мауро Икарди изравни за 1:1 след рязко обръщане и нисък удар покрай Алисон. Десет минути по-късно отново Икарди се превърна в герой с гол за 2:1 след ново блестящо обръщане с лице към вратата и мигновен удар в долния десен ъгъл.

В 87-ата минута Матиас Весино засече центриране на Перишич отляво и направи 3:1, а Интер вече има 6 т. от първите си два мача в италианското първенство.