Англия приключи без загуба, Словакия изпревари Шотландия за второто място

Кейн вкарва дузпата, донесла победата на Англия Снимка: Getty Images
Кейн вкарва дузпата, донесла победата на Англия

Англия завърши без загуба квалификациите за Мондиал 2018 в Русия.

В последния си мач англичаните спечелиха с 1:0 гостуването на Литва и завършват на върха в група F с 8 победи и две равенства, а първото място ги класира директно на Световното първенство.

Единствения гол във Вилнюс отбеляза голмайсторът Хари Кейн, разписвайки се от дузпа за нарушение срещу Деле Али. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт заложи на няколко от по-младите футболисти и съставът не впечатли в срещата, въпреки победата си.

На второ място в група F завърши Словакия благодарение на победата си с 3:0 над Малта и грешната стъпка на Шотландия.

Шотландците стигнаха само до 2:2 със Словения, след като поведоха с 1:0 с гол Лий Грифитс през първото полувреме. Бившият играч на българския Лудогорец Роман Безяк обърна резултата с два гола след почивката и макар че към края Робърт Снодграс изравни за 2:2 и даде надежда на шотландците, равенството не им беше достатъчно, за да изпреварят Словакия в класирането.

Така Шотландия отпада от сметките за Мондиал 2018, докато Словакия ще се надява да влезе в баражите.