Холандия удари Франция и гледа към първото място

Депай реши всичко с дузпата в края Снимка: Getty Images
Депай реши всичко с дузпата в края

Холандия победи световния шампион Франция с 2:0 у дома в група 1 на дивизия А от Лигата на нациите.

Това сложи край на поредицата на "петлите" от 15 мача без загуба и постави под въпрос първото им място в групата.

Франция вече изигра всичките си мачове и продължава да води с точка пред Холандия, но "лалетата" ще играят с Германия в понеделник и им стига равенство, за да излязат на върха. Бундестимът вече със сигурност остава последен и изпада в зона Б на турнира.

"Лалетата" създадоха опасност от самото начало на срещата, но Лорис спаси удар на Джорджиньо Вайналдум.

Минута преди края на полувремето Вайналдум все пак се разписа при добавка след спасен шут на Райън Бабел и Холандия се оттегли на почивката с гол преднина.

През втората част домакините все още доминираха и Мемфис Депай удари греда директно от корнер, а Лорис трябваше да прави двойно спасяване срещу Дензел Дъмфрис.

Спасяванията на френския вратар станаха още повече след нови опасности, създадени от холандците, но заслуженият втори гол падна едва в 96-ата минута.

Тогава Холандия получи дузпа за нарушение на Сисоко срещу Де Йонг и Мемфис Депай я реализира за крайното 2:0.