Ривър разтрепери Бока на "Бомбонера", ще се решава на "Монументал"

Ривър ще има възможността да спечели титлата на своя стадион.

Бока и Ривър направиха зрелищно 2:2 в първия финал за Копа Либертадорес.

Двамата тарани Абила и Прато бяха точни в рамките на една минута. Първо нападателят на домакините взриви трибуните в 33-тата минута, а при следващата атака Прато матира Роси.

Резервата Дарио Бенедето даде отново аванс на "генуезците" в 45-ата минута. Автогол на Искердос в 61-вата минута възстанови равенството.

Мачът започна с едноминутно мълчание по желание на Боха Хуниорс, в памет на загиналите вчера при автомобилна катастрофа четирима фена на "генуезците", които пътуваха за финала.

Тази сутрин от 8:00 часа служителите на "Бомбонера" работеха, за да може теренът да бъде изсушен и това определено помогна значително за подобряването му. Така от КОНМЕБОЛ и чилийският рефер Рикардо Тобар взеха решение, че срещата ще се играе, след като огледаха внимателно терена.

Сблъсъкът, който бе определен за "Мачът на века" на клубно ниво в Южна Америка, ще се реши в двама мача. Реваншът е на 24 ноември.

В събота двубоят бе отложен заради подгизналия терен, а ден по-късно двата отбора сътвориха зрелище.