Сити унижи Арсенал насред Лондон

Сити си тръгна с класика от Лондон.

Манчестър Сити разгроми Арсенал с 3:0 на неговия стадион в Лондон.

Шампионите не се затрудниха особено срещу объркания тим на временния мениджър Фреди Люнгберг.

Кевин де Бройне наниза първия гол във втората минута. Белгиецът асистира за 0:2, като вкара Рахийм Стърлинг.

И пак той добави още от коледния дух за гостите - 0:3 в 40-ата минута с нов прекрасен удар.

Тимът от Северен Лондон е с шест поредни мача без победа у дома в първенството, има три загуби и три ремита. И е девети, на 7 точки от топ 4, с отрицателна голова разлика.

Сити е с 35 т., на 4 зад втория Лестър, когото може да настигне при победа в прекия мач идния уикенд, на който шампионите са домакини.

Лидерът Ливърпул е на 14 т. пред отбора на Пеп Гуардиола.