Байерн отнесе три гола за полувреме и загуби в Леверкузен

Байерн отнесе три гола за полувреме и загуби в Леверкузен Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен претърпя четвърта загуба за сезона в Бундеслигата и отстъпи с 1:3 в гостуването на Байер Леверкузен.

Баварците поведоха в края на полувремето, но след почивката допуснаха обрат и увеличиха изоставането си от лидера в класирането Борусия Дортмунд. "Жълто-черните" обаче също загубиха точки и стигнаха само до 1:1 с Айнтрахт като гости.

Така разликата между Борусия и Байерн вече е 7 т. и хегемонът в Германия се отдалечава от защитата на титлата си.

Леон Горецка откри резултата в Леверкузен с глава след центриране на Томас Мюлер. В 53-ата минута Леон Бейли изравни от пряк свободен удар, а 10 минути по-късно Кевин Фоланд направи 2:1.

В 87-ата минута контраатака позволи на резервата Лукас Аларио да реализира на празна врата за 3:1 и да осигури победата на домакините.