Челси застана зад Жозе

Специалния получи пълната подкрепа на клуба

Челси застана плътно зад Жозе Моуриньо, въпреки слабите резултати на тима през кампанията. Клубът публикува съобщение в официалния си сайт, в което изказва „пълната си подкрепа“.

„Клубът иска да оповести ясно пълната си подкрепа към Жозе. Както сам каза Жозе, резултатите не са добри и представянето на отбора трябва да се подобри. Въпреки това, вярваме, че разполагаме с правилния мениджър, който промени нещата, и точния състав, с който да го направи“, публикуваха от лондонския клуб на официалния си сайт.

Челси загуби последния си двубой във Висшата лига с 1:3 от Саутхемптън на „Стамфорд Бридж“, като това беше четвъртото поражение за „сините“ от началото на кампанията в Англия. През целия минал сезон, в който Челси вдигна титлата, отборът записа само три загуби.

Лондончани имат и втората, заедно с последния Нюкасъл, най-слаба отбрана в Лигата, като имат 17 допуснати попадения във вратата си – само с едно по-малко от предпоследния Съндърланд.

Моуриньо ще има на разположение две седмици да вкара ред в тима си, като този уикенд няма да се играят мачове в първенствата, тъй като има почивка за последния цикъл квалификации за Евро 2016.

Следващият двубой за Челси във Висшата лига е у дома срещу Астън Вила, а в края на месеца „сините“ приемат Ливърпул.