Обяснено: Как Клоп накара феновете да напишат песен за Фирмино

Фирмино си заслужи да сложи топката под фланелката си и ад я отнесе у дома.

След последния съдийски сигнал на дербито с Арсенал, звездата на Ливърпул Роберто Фирмино сложи топката под фланелката си и започна да раздава снежнобялата си усмивка на фотографите и операторите. Бразилецът имаше защо да е доволен, след като стана едва третият от великата футболна страна, вкарал хеттрик в Премиършип. Другите са Афонсо Алвеш и Робиньо.

За да оформи постижението си помогна и Мохамед Салах, който великодушно предостави изпълнението на втората дузпа в мача за мърсисайдци, с която Боби фиксира крайното 5:1.

Интересното е, че Фирмино не бе вкарвал в последните пет мача на "червените", но успя да избухне с хеттрик срещу абонатите си от Арсенал. Той вече има 8 попадения срещу "артилеристите" в 7 двубоя и единствено Роби Фаулър може да се похвали с повече голове във вратата на съперника от Северен Лондон с екипа на Ливърпул.

Особено впечатляващо бе представянето на бразилеца през първото полувреме в минутите след гола Ашли Мейтланд-Найлс, когато се разписа на два пъти в рамките на две минути.

Ако ви е направило впечатление, феновете на "Анфийлд" пееха новата си песен при гола на Арсенал, а веднага след попаденията на обрата, тя разтресе стадиона отново и регулярно се повтаряше през целия двубой.

Това бе песента за Фирмино, която се появи за първи път на бял свят в началото на месеца при гостуването на Бърнли на "Търф Моор" и която има любопитна история.

Рефренът е следният:

There’s something that the Kop want you to know, (Има нещо, което "Коп" иска да се знае,

The best in the world his name is Bobby Firmino, (че името на най-добрия в света е Боби Фирмино,

Our number nine, (Нашата "деветка",

Give him the ball and he’ll score every time (Подайте му и той ще вкара,

Si senor (Да, сеньор,

Give the ball to Bobby and he will score (Подайте топката на Боби и той ще вкара)

Когато песента се подеме от целия стадион, се получава доста внушително и след самия Фирмино, вероятно най-доволен от новия хит е Юрген Клоп.

Именно мениджърът на "червените" поръча на запалянковците да измислят песен за бразилската звезда преди около половин година.

"Имаме скандиране за него, но то е единствено името му. Това не е песен. А аз искам песен за Фирмино, защото смятам, че заслужава и давам задача на запалянковците ни да измислят такава", каза треньорът в края на миналия сезон.

А той е от хората, които са свикнали като пожелае нещо, то да се случва.

И 6 месеца по-късно в гостуващия сектор на "Търф Моор" подеха: "There’s something that the Kop want you to know..." по мелодия на аржентинските торсиди по стадионите.

В този момент изглежда, че всичко на Ливърпул се получава изумително добре.

Оставете футбола и класирането във Висшата лига - там е ясно.