ВАР помогна на Ливърпул за още една изстрадана победа

Мане отново доказа значимостта си за Ливърпул в отсъствието на контузения Салах Снимка: Getty Images
Мане отново доказа значимостта си за Ливърпул в отсъствието на контузения Салах

Ливърпул записа още една изстрадана победа във Висшата лига и се наложи с 2:1 над Кристъл Палас като гост.

Всички голове паднаха през втората част, а през първата Палас имаше преимущество, докато Ливърпул не можеше да намери играта си.

В 42-ата минута се стигна до най-спорния момент - домакините заслужено вкараха, след като Вайналдум отклони към далечната греда след корнер и Джеймс Томкинс отблизо стреля с глава в мрежата.

Стадионът изригна, но ВАР отмени гола, защото видя, че Деян Ловрен е бил избутан в пеналта след центрирането. Нарушение изглежда имаше, а съдиите явно прецениха, че хърватският защитник влияе на ситуацията, защото се готвеше да скочи за топката, която в крайна сметка стигна до Томкинс.

Втората част започна с гол за Ливърпул, след като Садио Мане стреля от наказателното поле, Гуаита отклони топката и тя се удари първо в дясната, а после и в лявата греда, за да влезе за 1:0.

Мачът обаче не стана лесен за водачите в класирането. В 82-ата минута Уилфред Заха изравни с диагонален удар, но само три минути по-късно Роберто Фирмино се възползва от удобна топка след разбъркване и отново изведе "мърсисайдци" напред.

До края Заха изпусна една отлична ситуация пред Алисон и така Ливърпул запазва преднината си на върха от 8 т. пред втория Лестър, който победи с 2:0 Брайтън.

По същото време Арсенал се спаси в края от още едно голямо разочарование и стигна до 2:2 със Саутхемптън насред "Емирейтс".

Два гола на Александър Лаказет спасиха "топчиите" от загуба, като резултатът беше 1:2 чак до 96-ата минута, когато французинът овладя едно центриране отляво и от малкото наказателно поле донесе равенството.