Милан продължава да крета в Серия "А" с една победа от пет мача

Милан и Гатузо регистрираха трето поредно равенство в Серия "А" и началото на сезона определено е слабо за тях Снимка: Getty Images

Милан продължава да се движи неубедително в първенството и стигна само до 1:1 в гостуването на Емполи от шестия кръг на Серия "А".

Така тимът на Дженаро Гатузо остава само с една победа в първите си пет изиграни мача в шампионата и е едва на 14-о място с 6 т. "Росонерите" имат да изиграят и един отложен мач срещу Дженоа от първия кръг.

Срещу Емполи Милан беше без контузения Гонсало Игуаин, а вратарят на домакините Терациано стана герой на срещата с множеството си спасявания.

Всъщност "червено-черните" откриха чрез Лукас Билия още при първото опасно положение в мача в 10-ата минута. Билия вкара с чудесен удар от движение с левия крак от границата на наказателното поле.

Емполи отговори с опасен удар на Ла Гумина, спасен от Донарума, и с греда на Франческо Капуто.

В 70-ата минута Алесио Романьоли сгреши и даде топката на Капуто, а после го фаулира, за да подари дузпа на домакините. Самият Капуто направи 1:1 от бялата точка, а до края Терациано заключи вратата си и не позволи на Милан да стигне до победата.