Юнайтед разплака Сити на "Етихад" и окончателно го отказа от титлата

Рашфорд спази традицията да се разписва срещу топ 6.

Само след 16 изиграни кръга Манчестър Сити вече изостава на 14 точки от лидера Ливърпул. Трета поредна титла за "гражданите" изглежда в сферата на фантастиката, а причината за огромното изоставане стана Манчестър Юнайтед, който спечели градското дерби с 2:1 на "Етихад".

"Червените дяволи" са в най-добрата си серия от началото на кампанията и записаха три победи и две равенства в последнине си пет мача, изкачвайки се на пета позиция във временното класиране - на пет точки зад четвъртия Челси.

Двубоят започна във вихрено темпо и с непрестанни атаки към двете врати. По-добрите положения обаче бяха за гостите от Юнайтед. Така се стигна до 20-ата минута, когато Рашфорд навлезе в наказателното поле и бе съборен от Бернардо Силва. Играта продължи и чак при спирането известно време по-късно ситуацията бе разгледана с ВАР. В крайна сметка бе отсъдена дузпа, която потърпевшият превърна в гол.

В следващите минути Рашфорд пропусна да удвои преднината на Юнайтед от великолепна позиция след прекрасна контраатака, а секунди по-късно нацели гредата.

В 30-ата минута "дяволите" стигнаха до втори гол. Марсиал и Джеймс комбинираха, след което французинът изненада Едерсон за 0:2 с удар в близкия ъгъл.

Секунди преди почивката домакините имаха сериозни претенции за дузпа. След центриране на Уокър топката се удари в ръката на Фред в наказателното поле. Положението бе разгледано с ВАР, но дузпа не бе отсъдена, което вбеси Пеп Гуардиола.

Сити натисна много през втората част и в големи периоди от времето Юнайтед бе принуден да се брани, но гол за "гражданите" така и не влизаше.

Това все пак се случи в 85-ата минута, в която Отаменди с глава се разписа за 1:2, но домакините не успяха да изкопчат точката.