Арсенал и Тотнъм размениха мощни удари, но не се победиха

Лаказет върна Арсенал в мача в самия край на полувремето Снимка: Getty Images
Лаказет върна Арсенал в мача в самия край на полувремето

Арсенал и Тотнъм завършиха 2:2 на "Емирейтс" в емоционалното дерби на Северен Лондон от четвъртия кръг на Висшата лига.

Домакините наваксаха от 0:2 и не бяха далеч и от пълен обрат, докато Тотнъм имаше доста затруднения на терена след силното начало.

В 10-ата минута Кристиан Ериксен откри за Тотнъм с добавка на празна врата след изстрел на Ерик Ламела, който Лено изби.

В 38-ата минута Хюн-Мин Сон беше фаулиран от Гранит Джака в пеналта и Хари Кейн превърна отсъдената дузпа в гол за 2:0.

В самия край на полувремето обаче Александър Лаказет върна Арсенал в мача с топовен удар с левия крак - 1:2.

След почивката "артилеристите" имаха преимущество и в 71-ата минута Гендузи центрира от дълбочина, а Пиер-Емерик Обамеянг засече във вратата за 2:2.

В 79-ата минута Арсенал вкара трети гол, който не беше зачетен, тъй като при атаката имаше засада.

После се стигна до спречкване между футболистите на тъчлинията, но напрежението беше овладяно.

Краят на мача беше позитивен за Тотнъм, но в последните секунди Сисоко не уцели вратата с мощен шут отдясно.

След последния съдийски сигнал равенството изглеждаше справедливо. Със спечелената точка Арсенал се намира на пето място в класирането със 7 пункта, докато Тотнъм е девети с 5.