Знаменит обрат на Юнайтед отложи празненствата на Сити

Героите за Юнайтед Погба и Смолинг осъществиха обрата през второто полувреме Снимка: Getty Images
Героите за Юнайтед Погба и Смолинг осъществиха обрата през второто полувреме

Манчестър Юнайтед осъществи голям обрат срещу Манчестър Сити и победи с 3:2 в градското дерби на "Етихад".

Ако "гражданите" бяха победили, щяха да си гарантират и на теория шампионската титла на Англия - и те изглеждаха близо до успеха след първите 45 минути, когато водеха с 2:0.

"Червените дяволи" обаче стигнаха до пълен обрат след почивката и в края успяха да удържат натиска на съперника, за да вземат трите точки и да огорчат Сити преди реванша им срещу Ливърпул в Шампионската лига.

Още в 6-ата минута Сити трябваше да получи дузпа, след като Ашли Йънг пресече с ръка центриране в наказателното си поле, правейки се, че отиграва с глава. В 20-ата минута Бернардо Силва беше изведен зад защитата, но не успя да прокара топката покрай Де Хеа.

Голът за "гражданите" обаче не закъсня. В 24-ата минута капитанът Венсан Компани пребори Смолинг при едно центриране от корнер и отблизо с глава заби за 1:0.

Последваха силни минути за домакините и в 30-ата резултатът стана 2:0. Де Хеа сбърка при едно изчистване и подари топката на противника, а след маркова атака Илкай Гюндоган брилянтно се обърна с топката и завърши точно за 2:0.

Две минути по-късно Рахийм Стърлинг пропусна да реши всичко в мача сам срещу вратаря и стреля много неточно, а след почивката Сити съжаляваше горчиво за това.

Юнайтед светкавично се върна в мача с два бързи гола на Пол Погба.

В 52-ата минута той се възползва от свалена от Андер Ерера топка, за да намали на 1:2, а три минути по-късно Санчес центрира и Погба с глава направи 2:2.

В 69-ата минута обратът стана пълен. Отново Санчес центрира, този път от пряк свободен удар, а оставеният напълно сам Крис Смолинг засече отблизо за 3:2.

Впоследствие мачът се изнерви и се стигна до сблъсъци между футболистите, а Манчестър Сити за втори път трябваше да получи дузпа след много опасно влизане на Йънг срещу резервата Серхио Агуеро.

В 89-ата минута Де Хеа направи невероятно спасяване след изстрел с глава на Агуеро.

В следващата минута Стърлинг направи потресаващ пропуск и от малкото наказателно поле насочи топката в гредата, а после Де Хеа отново някак успя да предотврати гола.

Въпреки победата на Юнайтед, разликата между "червените дяволи" на второто място и Сити на първото остава доста сериозна - 13 т. Жозе Моуриньо обаче се радва на преднина от 4 т. пред Ливърпул и Тотнъм и може да е спокоен за мястото в топ 4.