Ансу Фати отново блести, Барса зарадва "Камп Ноу" с 5 гола

Ансу Фати блесна с гол и асистенция Снимка: Getty Images
Ансу Фати блесна с гол и асистенция

16-годишният талант Ансумане Фати отново блесна при победата на Барселона с 5:2 над Валенсия. Тимът на Ернесто Валверде зарадва феновете на „Камп Ноу“ с изразителен успех след равенството 2:2 с Осасуна в предишния кръг.

Фати откри резултата още във втората минута след асистенция на Френки де Йонг, а пет по-късно му върна услугата за първия гол на холандеца с екипа на каталунците.

Кевин Гамейро намали в 27-ата минута, но през втората част домакините вкараха нови три гола.

Жерар Пике се възползва от рикошет в страничната греда след намеса на бившия страж на Барса Яспер Силесен след удар на Антоан Гризман и отблизо покачи на 3:1 в 51-вата минута.

Няколко секунди след като се появи на терена на мястото на Фати пък Луис Суарес отбеляза за 4:1, а в 82-рата вкара и втория си гол в мача. Крайното 5:2 оформи Макси Гомес в добавеното време.

С победата Барса събра седем точи от четири мача и се изкачи до четвъртата позиция. Валенсия остава с четири и се смъкна до 14-ата позиция.