След три червени картона Барса потрепери срещу Атлетико, но е на финал

Барса завърши мача с 9 души, а Суарес си изкара два жълти картона за три минути в края. Въпреки това, неговият гол през първото полувреме се оказа достатъчен Снимка: Getty Images

Барселона е първият финалист за Купата на Краля и ще защитава своя трофей от предните две години!

На своя "Камп Ноу" каталунците стигнаха до 1:1 срещу Атлетико Мадрид и благодарение на победата с 2:1 в първия мач отстраниха своя съперник.

На финала Барса ще се изправи срещу Селта или Алавес, които играят реванша помежду си утре след 0:0 в първия двубой.

Тази вечер каталунците не стигнаха никак лесно до класирането срещу традиционно неудобния за тях Атлетико, а през второто полувреме мачът се изнерви и реферът Хесус Хил показа три червени картона.

Гостите се нуждаеха от голове, за да наваксат изоставането си от първия мач, затова започнаха по-агресивно. Яспер Силесен трябваше да спасява удар на Караско при контраатака, после и далечен шут на Коке. В тези минути Атлетико пресираше високо и доминираше в мача, опасни атаки за Барселона почти нямаше.

В 29-ата минута Фернандо Торес можеше да получи дузпа, след като беше съборен от Серхи Роберто.

Към края на полувремето обаче домакините се събудиха и нанесоха своя удар. Меси дриблира между четирима от Атлетико и стреля, Моя спаси, но притичалият Суарес направи лесна добавка и откри резултата - 1:0 за Барселона в 43-ата минута.

Мачът отново стана труден за Барса в 57-ата минута, когато Серхи Роберто получи втори жълт картон за нарушение срещу Фелипе Луис. Така Атлетико се оказа с човек повече и само две минути по-късно Гризман вкара чист гол, но той беше несправедливо отменен, тъй като Жерар Пике покриваше засадата.

Точно когато Атлетико натисна, Яник Ферейра Караско направи необмислено нарушение срещу Арда Туран и също напусна терена с втори жълт картон.

И при 10 на 10 гостите не се предадоха и докрай търсеха нужните им два гола, за да докарат мача до продължения.

В 77-ата минута интригата можеше да приключи, но страхотният шут на Меси от пряк свободен удар се спря в гредата. Две минути по-късно Пике се хвърли с шпагат на резервата Гамейро в наказателното поле и французинът изигра хитро ситуацията, за да се спъне в краката на бранителя и да си спечели дузпа.

От бялата точка обаче самият Гамейро се провали и стреля над вратата.

Само 4 минути по-късно той все пак вкара, като защитата на Барса заспа и след бързата комбинация Гризман-Гамейро резултатът стана 1:1.

В последните 10 минути мачът се изнерви още повече.

Луис Суарес също беше изгонен, изкарвайки си два жълти картона само за три минути между 87-ата и 90-ата. Във втората ситуация той стовари лакът в лицето на Коке и така остави Барса с 9 души на терена.

Атлетико обаче не успя да се възползва и отборът си тръгна разочарован след драмата на "Камп Ноу".