Барселона спечели "Жоан Гампер", Меси изпревари Стоичков

С два гола за победителите се отличи Лионел Меси, а веднъж се разписа Луис Суарес.

Барселона спечели традиционния предсезонен турнир "Жоан Гампер" след победа над Сампдория с 3:2.

Пред около 73 000 зрители на "Камп Ноу" с два гола за победителите се отличи Лионел Меси, а веднъж се разписа Луис Суарес.

С двете си попадения Меси оглави еднолично класирането при голмайсторите в историята на турнира с 8 гола, с един повече от досегашните лидери Христо Стоичков, Чики Бегиристайн и Хуан Асенси, които имат по 7.

Луис Суарес откри резултата в 16-а минута, а Меси удвои в 21-а след пас на Иван Ракитич. Муриел върна един един гол за Сампдория в 23-а минута но отново Беси в 34-а направи 3:1 за Барса.

Крайното 3:2 оформи Будимир в 77-а минута.