Арсенал, Сити и Тотнъм бият за Купата на ФА

Келечи Ихеначо вкара три гола за победата на Манчестър Сити с 4:0 срещу Астън Вила в четвъртия кръг от турнира за Купата на ФА

Четвъртият кръг на турнира за Купата на ФА не поднесе кой знае какви изненади. Единственото изключение се оказа победата на Шрюсбъри от Лига 1 срещу Шефилд Уензди.

Тотнъм спечели като гост с 4:1 срещу Колчестър, а Арсенал победи у дома Бърнли с 2:1.

И петте гола в мача на Тотнъм станаха без участието на играчите на Колчестър. За лондончани Насер Шадли вкара два гола, а по едно попадение добавиха Ерик Диер и Томас Келър. Бен Дейвис си отбеляза автогол и това се оказа почетното попадение за домакините, като то падна в 80-ата минута при 3:0 за Тотнъм.

Доста по-оспорван се оказа мачът на Арсенал - домакините поведоха с гол на Кейлъм Чембърс в 19-ата минута, но гостите изравниха чрез Сам Воукс след половин час игра. 8 минути след началото на второто полувреме Алексис Санчес оформи победата на Арсенал.

Манчестър Сити не срещна проблеми при гостуването си на Астън Вила и победи с 4:0. Хеттрик за Сити отбезяла Келечи Ихеначо, а четвъртото попадение беше дело на Рахийм Стърлинг.

Други резултати от IV кръг на турнира за Купата на ФА: Болтън - Лийдс 1:2, Бъри - Хъли Сити 1:3, Кристъл Палас - Стоук Сити 1:0, Нотингам Форест - Уотфорд 0:1, Оксфорд Юнайтед - Блекбърн 0:3, Портсмут - Борнемут 1:2, Рединг - Уолсол 4:0, Шрюсбъри - Шефилд Уензди 3:2, Уест Бромич Албион - Питърборо Юнайтед 2:2.