Реал се изложи срещу втородивизионен отбор за Купата

Гийермо Фернандес вкара двата гола за Нумансия, а отборът измъкна 2:2 на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид не успя да победи втородивизионния Нумансия на "Бернабеу" в мач реванш за Купата на Испания.

"Кралете" стигнаха само до 2:2, но все пак продължават на 1/4-финал в турнира заради победата с 3:0 в първия мач.

Треньорът на Реал Зинедин Зидан заложи изцяло на резервни футболисти в мача, а отборът му за пореден път разочарова с представянето си.

Началото беше добро за домакините, които откриха при първата си по-опасна атака. В 11-ата минута Лукас Васкес засече с глава центриране на Карвахал за 1:0.

В 45-ата минута обаче Нумансия направи отлична контраатака и Гийермо Фернандес изравни за 1:1.

В 59-ата минута Лукас Васкес вкара втория си гол в мача, а този път му асистира Борха Майорал. Нумансия отново успя да изравни в 82-ата минута - голмайстор пак беше Гийермо, този път вкарал с глава.

Въпреки че срещата беше изцяло протоколна за Реал и класирането не беше под въпрос, от полупразните трибуни на "Бернабеу" се чуха освирквания след втория изравнителен гол на гостите.