"Кийн също е виновен за расизма"

Мойзе Кийн продължава да блести, но проблемите с расизма са големи Снимка: Getty Images
Мойзе Кийн продължава да блести, но проблемите с расизма са големи

Леонардо Бонучи каза, че Мойзе Кийн също е виновен за расистките обиди, които се сипят от страна на противниковите фенове.

19-годишният нападател се разписа в четвърти пореден двубой, отбелязвайки втория гол при победата с 2:0 над Каляри във вторник вечер.

Кийн отпразнува попадението си точно пред домакинската агитка, която го посрещна с нова порция расистки подвиквания, а според Бонучи младокът трябва да спре да провокира чуждите привърженици.

„Кийн знае, че когато отбележи гол, трябва да празнува със съотборниците си. Знае, че можеше да постъпи различно.

Имаше расистки викове след гола. Блез (Матюиди) ги чу и също се раздразни. Мисля, че вината е 50-50, защото Мойзе можеше да постъпи по друг начин и реакцията от феновете също можеше да е различна.

Ние сме професионалисти и трябва да даваме пример, а не да провокираме“, каза Бонучи, който отбеляза първия гол за Юве.

Кийн има три гола в Серия „А“ и един за Купата на Италия в шест двубоя. Младокът се включи изключително силно в последните мачове в отсъствието на Кристиано Роналдо, който най-вероятно ще пропусне и първия четвъртфинал от Шампионската лига срещу Аякс.

19-годишният нападател има пълната подкрепа на треньора Масимилиано Алегри, който обаче каза, че не е чул расистките скандирания.

„Той вкара още един гол и игра много по-добре през второто полувреме, въпреки че през първото сбърка почти всичко.

Не съм чул нищо от трибуните, бях концентриран върху мача. Трябва да си изключително интелигентен, за да можеш да се справяш в подобни ситуации, но не можеш да провокираш хората. Това, разбира се, не значи, че трябва да оправдаваме някакви идиоти в публиката.

Както и в живота, така и във футбола има идиоти, които развалят всичко. Трябва да използваме камери, да ги намерим и да ги накажем. Не мисля, че говоренето помага. Просто е – намираме ги и ги наказваме не за една година, а доживот. Разполагаме с технологията и дори властите могат да го направят. Проблемът е, че не искат“, добави Алегри.

За щастие, капитанът на домакините Лука Чепители защити Кийн още на терена и със знаци мпомоли публиката да спре с обидите по негов адрес.