Първият сигурен изпаднал в елита на Европа

Леванте се прости с елитния си статут Снимка: Getty Images
Леванте се прости с елитния си статут

Любовната афера на Малага с Ла лига приключи след точно 10 години.

„Бяло-сините“ се превърнаха в първия сигурен изпаднал през този сезон в топ 5 първенствата на Европа, след като допуснаха поражение срещу Леванте в четвъртък вечер.

Тимът на Хосе Гонзалес удържаше 0:0 до 90-ата минута, но в третата от даденото от съдията продължение не издържа, а Еманюел Боатенг донесе победата за домакините, което ги отдалечи на седем точки от опасната зона.

Малага пък остана на последната позиция с едва 17 спечелени точки от 33 кръга и пет мача преди края на сезона андалусийците вече знаят съдбата си.

Това беше десета поредна година за „бяло-сините“ в елита на Испания, а през 2013-а тимът стигна дори до четвъртфиналите в Шампионската лига.

Тогава тимът на Мануел Пелегрини изигра два страхотни мача срещу бъдещия финалист Борусия Дортмунд.

Двубоят в Испания завърши 0:0, а „жълто-черните“ стигнаха до трудна победа с 3:2 на своя „Сигнал Идуна Парк“, благодарение на голове на Марко Ройс и Фелипе Сантана в добавеното време, при последния от които на два пъти трябваше да бъде вдигната засада, но попадението все пак бе зачетено и прати Дортмунд на полуфиналите.

Малага може и да е сигурен участник в Сегунда Дивисион следващия сезон, но битката за оцеляване продължава с пълна сила.

Лас Палмас също почти сигурно ще изпадне, след като има само 21 точки. Третият отбор под чертата е Депортиво Ла Коруня с 27, на седем зад 17-ия Леванте.