Дания се изравни с Франция, Шмайхел с ключови намеси

Дания се изравни с Франция, Шмайхел с ключови намеси Снимка: Getty Images

Дания постигна минимална победа с 1:0 над Перу в първия си мач на Мондиал 2018 и се изравни с по три точки с Франция на върха в група С.

Единственото попадение в срещата отбеляза Юсуф Поулсен в 59-ата минута, а вратарят Каспер Шмайхел се превърна в герой за датчаните след няколко ключови намеси.

В края на първото полувреме перуанците получиха възможност да отсъдят дузпа след използване на технологията за видео повторение. Кристиан Куева обаче стреля над вратата и пропусна да изведе Перу напред в резултата.

Четвърт час след почивката падна и голът за Дания. Кристиан Ериксен пусна извеждащ пас към Поулсен, който, останал сам срещу противниковия вратар, не сбърка и така донесе минималната победа за "червения динамит"

Перу отговори почти веднага, но удар на Флорес бе отразен с една ръка от Шмайхел.

В самия край една от звездите на Перу – Джеферсон Фарфан, стреля опасно, но отново Шмайхел спаси, този път отразявайки удара с крак току пред гол линията си.

Въпреки натиска си в последните минути, Перу така и не стигна до изравнителен гол.

По този начин Франция и Дания оглавиха група С с по три точки след първото завъртане, а Перу и Австралия са с по нула.

Следващите мачове от групата са на 21 юни, четвъртък, в които Дания среща Австралия, а Франция се изправя срещу Перру.