Рома и Юве громят в междинния кръг

Игуаин отново вкара, а Ювентус се върна към победите и към първото място Снимка: getty.com
Игуаин отново вкара, а Ювентус се върна към победите и към първото място

Междинният кръг в Серия А приключи успешно за Ювентус и Рома, които записаха убедителни победи с по 4:0 съответно над Каляри и Кротоне.

Шампионите от Торино поведоха в 14-ата минута чрез Ригани. До края на полувремето Игуаин вкара дежурния си гол, а Дани Алвеш направи 3:0. До 4:0 се стигна с автогол на Лука Чепители към края.

Така Ювентус си върна първото място, сдадено от Наполи след 0:0 в гостуването им на Дженоа.

Рома удари Кротоне с два гола на Един Джеко, а по един добавиха Мохамед Салах и Стефан Ел Шараави. В същото време набиращия скорост Интер на Франк де Бур се наложи с 2:0 в гостуването си на Емполи, за което стигнаха два ранни гола на Мауро Икарди.