Ливърпул засече срещу Стоук, Салах не успя да вкара

Дани Ингс вкарва гол, който обаче няма да бъде зачетен заради засада Снимка: Getty Images
Дани Ингс вкарва гол, който обаче няма да бъде зачетен заради засада

Ливърпул не успя да победи Стоук Сити на "Анфийлд" и завърши 0:0 в мач от 36-ия кръг на Премиършип.

Така "мърсисайдци" пропуснаха да заздравят позицията си в топ 4 и дават шанс на своите преследвачи Тотнъм и Челси да скъсят дистанцията в класирането.

Със 72 т. Ливърпул остава трети, четвърти е Тотнъм с 68, а Челси е пети с 63. В момента обаче отборът на Клоп има два мача по-малко от конкурентите си.

Срещу Стоук домакините имаха достатъчно шансове да спечелят, а Мохамед Салах пропусна сам срещу вратаря още в 6-ата минута. След това той изведе Александър-Арнолд, но ударът на младока беше спасен от Бътланд.

Мачът беше двуостър и Стоук също създаваше ситуации, но по-чистите бяха пред тяхната врата. Към края на полувремето гол на Дани Ингс не беше зачетен заради засада.

Три минути преди края на двубоя Ливърпул трябваше да получи дузпа за игра с ръка на Питерс, но съдията не я свири. В следващата атака Шоукрос можеше да донесе победата на гостите, но не засече точно центриране отляво.