Меси отново извънземен, изригна с хеттрик

Меси чуква топката за третия си гол в срещата Снимка: Getty Images
Меси чуква топката за третия си гол в срещата

Барселона се приближи още повече до титлата в Испания с победа с 3:1 над гостуващия Леганес.

Над всички отново беше Лионел Меси, който заби хеттрик за успеха и се изравни по голове с Мохамед Салах в надпреварата за най-резултатен футболист в Европа. А Барса отчете 38-и пореден мач без загуба в първенството и по този начин изравни рекорда на Реал Сосиедад.

Меси вкара два бързи гола между 27-ата и 32-ата минута, първо от пряк свободен удар, а после след асистенция на Коутиньо.

Набил Ел Зар върна един гол за гостите в 58-ата минута при отклонила се топка в крака на Сержи Роберто. Три минути преди края Меси нямаше проблем сам срещу вратаря и отбеляза за трети път.

Победата изведе Барселона на 12 т. над втория в класирането Атлетико Мадрид, който ще се изправи срещу Реал в мадридско дерби.