Ливърпул с нова грешка на "Анфийлд", Сити приземи Уотфорд с 6 гола

Ливърпул с нова грешка на "Анфийлд", Сити приземи Уотфорд с 6 гола Снимка: getty

Ливърпул направи втора поредна грешка на собствен терен след равенството със Севиля от Шампионската лига през седмицата.

"Червените" не можаха да победят на "Анфийлд" и тима на Бърнли.

Срещата завърши 1:1, след като гостите откриха резултата в 27-ата минута чрез Скот Арфийлд, а само три минути по-късно Мохамед Салах изравни.

В друг мач от пети кръг на Висшата лига Манчестър Сити разгроми Уотфорд като гост с 0:6.

"Гражданите" вкараха по 3 гола през първото и през второто полувреме, а над всички бе Серхио Агуеро, който отбеляза хеттрик.

Аржентинецът откри резултата в 27-ата минута, сле дкоето удвои в 31-ата, а 6 минути по-късно Габриел Жезус направи резултата класически.

През втората част Отаменди бе точен за 0:4 (63'), след което Агуеро оформи своя хеттрик (82'). Последният гол в мача бе дело на Рахийм Стърлинг от дузпа (89').

Така Сити излиза временно на върха в класирането с 13 точки и мач повече от Юнайтед (10 т.). Уотфорд пък бе четвърти преди този кръг, но вече е извън местата за евротурнирите.

В останалите ранни мачове от кръга Нюкасъл победи у дома Стоук с 2:1, Хъдърсфийлд направи 1:1 срещу Лестър, а УБА завърши 0:0 с Уест Хем.

В Германия Байерн победи с 4:0 Майнц у дома след силна игра на Робен и Левандовски.

Първо холандецът се разписа на на два пъти (11', 23'), а след това и полския нападател добави два гол а през втората част (50', 77').

В Италия Интер победи Кротоне на Александър Тонев като гост с късни голове на Скримар (82') и Перишич (90'+).