Карагунис нападна съдиите

Капитанът на Гърция (вляво) смята, че отборът му бе ощетен отново от реферите Снимка: Getty Images
Капитанът на Гърция (вляво) смята, че отборът му бе ощетен отново от реферите

Капитанът на Гърция Йоргос Карагунис е на мнение, че отборът му бе ощетен отново при загубата с 1:2 от Чехия във втори мач от Група „А" на Евро 2012.

Чехите се наложиха след ранни попадения на Петер Ирачек и Вацлав Пиларж (негов втори гол на Евро 2012!), а след почивката Теофанис Гекас се възползва от груба грешка на вратаря Петер Чех и намали резултата.

Непосредствено преди края на първото полувреме Йоргос Фотакис също бе отбелязал гол с глава, но той бе отменен заради засада от френския съдия Стефан Ланоа.

„Ние вкарахме четири гола в два мача", коментира Карагунис, „но два от тях бяха отменени".

„Имаме само три срещи в групата, така че не можем лесно да неутрализираме ефекта от подобни грешки. Затова реферите трябва да са доста по-внимателни", каза той, визирайки и отмененото попадение в първия мач с Полша, завършил 1:1.

Треньорът на елините Фернандо Сантош отказа да коментира спорното положение и се съсредоточи върху проблемите в собствения си отбор... „Трудно ми е да кажа дали Фотакис бе в засада, така че няма да обсъждам решението на съдията", заяви португалецът.

„В първите десет минути Гърция я нямаше на терена. В крайна сметка се борихме доста в този мач, но го правихме повече със сърце, отколкото с разум", критикува възпитаниците си Сантош.

СЪСТАВИТЕ

Гърция: Халкиас (23-Сифакис), Маниатис, Холебас, Торосидис, К. Пападопулос, Фотакис (46-Гекас), Самарас, Кацуранис, Салпингидис, Карагунис, Фортунис (71-Митроглу)

Чехия: Чех, Гебре Селасие, Кадлец, Пиларж, Хубшман, Сивок, Ирачек, Лимберски, Барош (64-Пекхарт), Росицки (46-Коларж) (90-Райторал), Плашил