Неочакван герой спаси ПСЖ срещу Дижон

Тома Мюние вкара и двата гола за победата с 2:1 над Дижон Снимка: Getty Images
Тома Мюние вкара и двата гола за победата с 2:1 над Дижон

Пари Сен Жермен стигна до измъчена победа с 2:1 като гост на Дижон, благодарение на два гола на десния бек Тома Мюние.

ПСЖ владееше инициативата през целия двубой, но успя да поведе едва в 70-ата минута, когато Мюние вкара при добавка след отразен удар на Неймар.

Три минути преди края обаче гостите явно бяха забравили за отбраната. Една дълга топка не бе изчистена добре от Кимпембе, попадна на крака на Бенжамен Жено, който от около 25 метра от воле препарира Ареола.

По всичко изглеждаше, че Дижон ще измъкне нещо от мача и ще прекъсне победната серия на ПСЖ, но тогава отново дойде моментът на Мюние.

Страхотен диагонален пас на Дани Алвеш намери Мбапе отляво, той центрира успоредно на голлинията и на далечната греда Мюние успя да мушне топката между краката на защитник, застанал на голлинията за крайното 2:1.

Единсон Кавани бе получил почивка от Унай Емери и на моменти липсата на истински централен нападател бе крещяща.

Така ПСЖ има 25 точки след девет кръга, на шест пред шампиона Монако. Дижон остава на точка над чертата с шест.