Реал отново беше слаб, но два гола на Бензема стигнаха

Бензема пак пропусна доста, но вкара необходимите голове за успеха Снимка: Getty Images
Бензема пак пропусна доста, но вкара необходимите голове за успеха

Реал Мадрид победи трудно с 2:1 Ейбар на "Бернабеу" и отново не убеди с играта си в поредния кръг на Ла Лига.

Два гола на Карим Бензема след почивката бяха достатъчни за обрата и за трите точки, но преди това гостите играеха смело и заслужено водеха на почивката.

В 39-ата минута Марк Кардона беше изведен сам срещу Навас и прехвърли вратаря, с което изведе Ейбар напред.

В 59-ата минута Бензема изравни с глава, възползвайки се от центриране на Асенсио и така резултатът стана 1:1. По-рано две попадения на французина не бяха зачетени заради засади.

В 81-ата минута Бензема отново се разписа с глава, а този път асистенцията беше на Тони Кроос. В заключителните минути Карим пропусна още три изгодни положения, но Реал взе победата и се доближи на 2 т. от втория в класирането Атлетико Мадрид.

Първенецът Барселона все още има 10 т. аванс пред Реал.