Безмилостно 7:0 прати Сити в следващия кръг

Днешният мач не представляваше никакъв проблем за Сити Снимка: Getty Images
Днешният мач не представляваше никакъв проблем за Сити

Манчестър Сити нямаше никакъв проблем да преодолее третия кръг на ФА Къп и отнесе със 7:0 Родъръм Юнайтед у дома.

Разгромът стана факт и заради силния състав, на който заложи Пеп Гуардиола в мача. Още от първите секунди голът висеше на косъм и падна в 12-ата минута, когато Кевин Де Бройне асистира на Рахийм Стърлинг за 1:0.

В края на първата част паднаха още два бързи гола, като първо Фил Фоудън удвои, а после Семи Аджаи си вкара автогол за 3:0.

През втората част Габриел Жезус, Рияд Марез, Николас Отаменди и Лерой Сане се разписаха по веднъж за изразителното 7:0.

В друг от мачовете от турнира днес Фулъм се изложи срещу четвъртодивизионния Олдъм и отпадна след 1:2 на свой терен.

Играчите на Клаудио Раниери поведоха в началото на второто полувреме, но към края позволиха пълен обрат и така Олдъм ще играе в четвъртия кръг на надпреварата.