ПСЖ с разгром, Реал се измъкна в Лвов

Златан вкара на първия си клуб, а ПСЖ победи с 5:0 Малмьо

Пари Сен Жермен записа най-изразителната победа в Шампионската лига, след като успя да победи в група А Малмьо с 5:0 като гост. Головете за френския клуб вкараха Рабио, Ди Мария (два), Ибрахимович и Моура. Задачата на ПСЖ се улесни и от пропуска на Маркус Розенберг, който не успя да вкара свирената за Молмьо дузпа и удари гредата. Златан Ибрахимович вкара срещу първия си клуб, а с тази победа ПСЖ си осигури участие във фазата на елиминациите в Шампионската лига.

Футболистите на ПСЖ играха с фланелки с надпис Je Suis Paris в памет на жертвите, загинали при терористичните атентати във френската столица на 13 ноември.

Доста по-оспорван се оказа другият мач от групата - в Лвов Реал успя трудно да спечели срещу Шахтьор, въпреки че успя да поведе с 4:0 за 70 минути игра. Белия балет излезе напред още в 18 минута с гол на Роналдо, последваха попаденията на Модрич, Карвахал и отново Роналдо. А след това дойдоха и 20-те минути на Шахтьор - Алекс Тейшейра вкара от дузпа, Дентиньо направи 2:4, а в 89-ата минута отново Тейшейра намали на 3:4, но за разочарование на феновете на домакините - почти 34 000 на трибуните, за повече нямаше време.

В група В Манчестър Юнайтед стигна до нулево равенство у дома срещу ПСВ Айндховен, а Волфсбург спечели с 2:0 гостуването си на ЦСКА Москва.

В ранния мач от група С Астана изпусна да победи Бенфика и тимът на Станимир Стоилов допусна изравняване до 2:2, а преди това водеше с 2:0. В другата среща Атлетико Мадрид спечели с 2:0 домакинството си на Галатасарай с две попадения на Антоан Гризман.

И в група D Ювентус може би ще задълбочи мини кризата в Манчестър Сити с минималната си победа с 1:0 - гол на Марио Манджукич в 18 минута. В същото време Борусия Мьонхенгладбах победи с 4:2 Севиля у дома и зарадва над 45 000 свои фенове на стадиона.