Обновената Германия взе голям мач на "Йохан Кройф Арена"

И в обновения си състав Германия показа, че може да взима такива мачове, а Нико Шулц от Хофенхайм стана неочакван герой с победен гол и асистенция Снимка: Getty Images

Германия удари Холандия с 3:2 в Амстердам в драматичен квалификационен мач от група C за Евро 2020.

Дербито от квалификациите оправда очакванията за голямо зрелище и много голове, а домакините също не бяха далеч от успеха след много силно второ полувреме. Германия дръпна с 2:0, но допусна изравняване и привидно изнемогваше до самия край, когато все пак стигна до успеха.

Мачът започна на висока скорост и съперниците показаха желание да атакуват. По-доброто начало беше за Германия и още във 2-ата минута Серж Гнабри тества Силесен с опасен удар.

В 15-ата минута Шулц проби отляво, Матийс де Лихт се подхлъзна в най-лошия момент, а Лерой Сане се възползва и порази далечния ъгъл - 1:0 за Бундестима.

После холандците създадоха две добри положения и Райън Бабел на два пъти стреля опасно, но Нойер се отличи с важни спасявания.

В 34-ата минута Гнабри напредна пред погледа на Ван Дайк, нагласи си топката и с перфектен шут в горния ляв ъгъл не остави никакъв шанс на Силесен за 2:0.

Контраатаките на Германия продължиха да бъдат опасни и Сане още веднъж беше изведен зад защитата, но стреля в обсега на Силесен.

През втората част обаче всичко се промени, "лалетата" натиснаха от самото начало и в 48-ата минута Де Лихт намали на 1:2 с глава.

Домакините контролираха напълно мача и не спираха да атакуват. Вторият им момент дойде в 63-ата минута, когато Мемфис Депай комбинира с Вайналдум на малко разстояние и простреля Нойер за 2:2.

Натискът на холандците продължи, но те не успяха да нанесат трети удар и бяха наказани в 89-ата минута.

Германия организира много добра атака, Марко Ройс се измъкна отляво и пусна към напълно забравения Нико Шулц, който засече от пеналта за победното 3:2.