Меси и Суарес пак вилняха при рутинна победа на Барселона

Суарес се отличи с два гола, а Коутиньо този път получи титулярно място и асистира за откриващия гол Снимка: Getty Images

Барселона спечели класическа победа с 3:0 над гостуващия Ейбар в 19-ия кръг на Ла Лига и продължи безпогрешната си серия в първенството.

Луис Суарес блесна с два гола и асистенция, а Лионел Меси вкара своето попадение номер 400 в шампионата, за да позволи на Барселона отново да поведе с 5 т. на първото място пред втория Атлетико Мадрид.

Суарес откри в 19-ата минута след двойно подаване с получилия титулярно място Филипе Коутиньо.

В 53-ата минута Меси получи от уругваеца и завърши по диагонала за 2:0, а Суарес покачи на 3:0 от малък ъгъл след бързо изпълнение на тъч.