Англия вкара 5 и на Черна гора, Роналдо се контузи при втора португалска засечка

Роналдо трябваше да напусне още в 30-ата минута. Без него Португалия стигна до изравняване, но не и до пълен обрат Снимка: LAP.bg

Англия разби Черна гора с 5:1 като гост и вкара пет гола във втори пореден мач от група "А" на евроквалификациите.

Така в групата, в която е и България, англичаните тръгват уверено с пълен актив от 6 т. на върха в класирането, а именно нашите национали заемат втората позиция с 2 т.

Черна гора изненадващо успя да поведе в 17-ата минута с хубав завършващ удар на Марко Весович.

"Трите лъва" обаче обърнаха още до почивката. Майкъл Кийн засече центриране от пряк свободен удар и възстанови равенството в 30-ата минута. В 39-ата Рос Баркли с удар по диагонала направи 2:1.

През второто полувреме Англия се забавляваше и с лекота успя да стигне до нови три попадения, дело отново на Рос Баркли, на Хари Кейн и на Рахийм Стърлинг.

Тази вечер убедителен беше и световният шампион Франция, който победи с 4:0 Исландия като домакин.

Самуел Юмтити, Оливие Жиру, Килиан Мбапе и Антоан Гризман бяха точни за "петлите", които събират пълни 6 т. в своята група "H" и заемат първото място с по-добра голова разлика от Турция.

Не така добре вървят нещата за Португалия, която не стигна до победа във втори пореден мач от група "B"и завърши 1:1 със Сърбия у дома.

Голямата звезда Кристиано Роналдо получи контузия в бедрото и в 30-ата минута беше принудително заменен.

Тогава Португалия губеше в резултата заради гол от дузпа на Душан Тадич в началото.

В 42-ата минута Данило Перейра изравни, но повече голове не паднаха и "мореплавателите" записаха второ поредно домакинско равенство след 0:0 с Украйна.