Манчестър Юнайтед избегна нов срам с инфарктна победа в Борнемут

Манчестър Юнайтед избегна поредната си грешна стъпка през сезона, стигайки до победа с 2:1 при гостуването си на Борнемут в двубой от 11-ия кръг с попадение в добавеното време. Така тимът на Жозе Моуриньо записа две поредни победи в Премиършип за първи път от почти 50 дни - от средата на септември, след като в миналия кръг надделя над Евертън.

Още в петата минута Де Хеа трябваше да спасява гостите, след като Фрейзър получи извеждащо подаване, Смолинг остана на земята, а шотландецът шутира по земя, но право в стража на "червените дяволи".

Добрата игра на домакините в първите минути продължи. В десетата Де Хеа спаси удар на Уилсън, а секунди след това Бруукс изведе много добре Смит, който пусна към Станислас около точката за дузпа, но ударът на нападателя бе блокиран от Шоу и топката излезе в корнер.

Отбраната на Юнайтед не се справи добре с този ъглов удар. Люис Куук изведе по десния флаг Станислас, който центрира перфектно към непокрития Уилсън. Нападателят засече отблизо, давайки заслужена преднина на домакините.

В 33-тата минута гостите създадоха първата опасност в свой актив. Марсиал проби добре отляво и подаде по земя към Фред, който стреля изключително неточно и топката рикошира в гърба на Аке.

Две минути след това "червените дяволи" все пак стигнаха до равенство. Алексис отне една топка в центъра, като домакините претендираха, че си е помогнал с ръка. Сигнал обаче не последва, а чилиецът комбинира с Йънг, който му върна в наказателното поле. Алексис след това пусна към непокрития Марсиал, който от десетина метра направи 1:1.

10 минути след началото на второто полувреме Люк Шоу излезе сам срещу Бегович, но стреля право в босненеца.

В 60-ата минута Бегович отново се намеси добре, спасявайки удар с глава на Алексис. Малко след това пък изстрел на Ерера от 25 метра премина встрани от вратата.

В 64-тата минута гостите пропуснаха три уникални възможности в рамките на няколко секунди. Първо Йънг изпълни добре пряк свободен удар, след който топката разтресе напречната греда, Рашфорд опита добавка от няколко метра, но стреля в тялото на Але. След това топката рикошира в Погба, но този път Брукс изчисти за втори път от голлинията.

И когато всички очакваха края, Маркъс Рашфорд дари трите точки на своите с попадение във втората минута на добавеното време.