Барса громи с 8:1

Педро бе звездата на вечерта. Снимка: getty images/guiliver photos
Педро бе звездата на вечерта.

Барселона разгроми с 8:1 у дома третодивизионния Уеска в мач от 1/16-финалите в турнира за купата на Испания. Каталунците са класират за следващия кръг на надпреварата с общ резултат 12:1.

Хеттрик за "синьо-червените" реализира Педро Родригес, а Андрес Иниеста, Адриано, Сандро Рамирес и Сержи Роберто добавиха по едно попадение във вратата на гостите. Почетният гол за Уеска беше дело на Карлос Ернандес четири минути преди края на двубоя.

Треньорът на домакините Луис Енрике пусна в игра експериментален състав, давайки почивка на повечето от титулярите в тима. На осминафиналите Барса ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Елче и Валядолид.

Валенсия също се класира за следващия кръг на турнира след драматично домакинско равенство 4:4 с Райо Валекано. Франсиско Алкасер даде аванс за "бяло-черните" в самото начало на двубоя на стадион "Местая", но Хосабед, Алехандро Посуело и Жонатън Перейра направиха шокиращ обрат в полза на столичани още преди почивката. Автогол на Хорхе Морсийо в началото на втората част върна Валенсия в двубоя, но Адриан Ембарба отново даде две попадения аванс в полза на Райо.

В последната четвърт на двубоя Пако Алкасер с второто си попадение в срещата и Родриго осигуриха равенството 4:4, което е в полза на домакините. Голмайсторът Родриго получи червен картон девет минути преди края. Валенсия продължава напред след общ резултат 6:5.

Следващ съперник на "бяло-черните" е победителят от двубоя между Алавес и Еспаньол. Алмерия победи с 2:1 у дома Бетис с общ резултат 6:4 също се класира за осминафиналите. По-късно тази вечер ще се изиграят още шест двубоя от турнира за купата на Испания.