Кошмарът в контролите за Ливърпул продължи и срещу Наполи (видео)

Нова тежка загуба за европейските шампиони Снимка: Getty Images
Нова тежка загуба за европейските шампиони

Кошмарната форма на Ливърпул в контролите продължава. След загубите от Борусия Дортмунд и Севиля и равенството срещу Спортинг европейският шампион падна с 0:3 от Наполи.

Лоренцо Инисинье имаше участие и в трите попадения. Неаполитанецът откри резултата в 17-ата минута след великолепна самостоятелна акция, преди негово центриране да бъде превърнато в гол от Аркадиуш Милик 11 по-късно.

В началото на втората част Амин Юнес оформи крайния резултат, възползвайки се от не добре изчистена топка от Миньоле отново след удар на Инсинье.

Юрген Клоп отново бе без голяма част от основните си футболисти. За „червените“ липсваха троито в атаката Салах, Мане и Фирмино, както и вратарят Алисон.

Загубата идва само седмица преди сблъсъка за Къмюнити Шийлд срещу Манчестър Сити. Последната контрола на Ливърпул е на 31 юли срещу Лион.

За Наполи пък остават три приятелски срещи до края на лятната подготовка – две срещу Барселона и една срещу Олимпик Марсилия.