Роналдо класира пестелива Португалия на полуфинал

Португалците не впечатлиха с нищо, но голът на Роналдо в 9-ата минута беше достатъчен срещу доста беззъбата Русия Снимка: Getty Images

Португалия на практика си осигури класиране на полуфинал за Купата на конфедерациите след победа с 1:0 над домакина Русия.

В скучен мач без много положения европейските шампиони взеха своето с гол на Кристиано Роналдо в 9-ата минута. Тогава руската защита проспа едно центриране от левия фланг към застаналия на далечната греда Роналдо, вратарят Игор Акинфеев не излезе добре и звездата на португалците и Реал Мадрид засече отблизо с глава за 1:0.

В 32-ата минута Акинфеев се намеси далеч по-добре и не позволи на Роналдо да отбележи отново, но в атака руснаците изглеждаха безпомощни и Португалия спокойно изчакваше да затвори мача с втори гол.

В началото на втората част Андре Силва отправи добър удар с глава, но страхотно спасяване на Акинфеев остави интригата жива. В предни позиции португалците пропуснаха още няколко шанса, но в защита нямаха особени проблеми да удържат противника и се поздравиха с победата.

Те са начело в своята група с 4 т. от два мача, а в последния кръг срещат аутсайдера Нова Зеландия и са сигурни за полуфиналите. Докато в третия си мач от групата Русия посреща Мексико в решителен сблъсък за продължаването напред.