Равенство, което не помага на никой: 5 извода след Сити - Тотнъм 2:2

1. Сити успя да отвърне. Почти.
„Гражданите” бяха разпилени на „Гудисън” миналия кръг, но тимът на Пеп Гуардиола изглеждаше напълно различно сега. Доминираше през първото полувреме, вкара два бързи гола в началото на второто. Може би испанецът най-накрая разбира точно духа на Висшата лига – борба в абсолютно всеки кръг, във всяка минута.
Снимка: Getty Images
2. Дани Роуз отново показа колко е добър
Може би най-добрият ляв бек в цялата Висша лига. Райън Гигс дори го сравни с Патрис Евра. Ясно е защо. Силен, бърз, с добро центриране и бомбен удар. Роуз бе едно от основните оръжия на Тотнъм при контраатаките и създаваше страшни проблеми в атака, спирайки противниците в защита.
3. Тотнъм разчита твърде много на Деле Али и Хари Кейн
През първото полувреме играта на „шпорите” не се получаваше. Неслучайно Али и Кейн докоснаха общо 11 пъти топката. След като изостанаха с 0:2, гостите се активизираха и важните хора в Тотнъм започнаха да играят по-добре. Али вкара единия, а Кейн подаде за изравнителния гол – какво повече доказателство за това кои са най-важните хора в отбора.
4. Сити има нов-стар проблем в защитата си
И той се казва Гаел Клиши. Начинът, по който Кайл Уокър минаваше през него всеки път, в който опиташе, изплаши Гуардиола и в края Клиши бе изваден, а на терена влезе Джон Стоунс. Изглежда, че Клиши вече не притежава нито скоростта, нито силата, за да заема място в защитата на „гражданите”. Сити ще има още дупки за запълване през лятото, ако не го стори сега.
5. Сити може би си намери нова звезда
Габриел Жезус направи дебюта си за „гражданите” и за малко да го отпразнува с гол, но попадението му бе правилно отменено поради засада. Бразилецът игра няколко пъти с топката в малкото време, което бе на терена, но показа, че има много класа в краката си. Въпрос на време е да разберем коко добър е наистина.

Дербито на 22-рия кръг между Манчестър Сити и Тотнъм не излъчи победител.

„Гражданите” изтърваха два гола аванс и взеха само точка от сблъсъка на „Етихад”.

Хиксът спря серията на Тотнъм от седем поредни победи във всички турнири, а Сити взе само точка след загубата с 0:4 от Евертън.

Равенството, реално, приближи и двата отбора до лидера Челси, но в неделя „сините” най-вероятно ще победят Хъл на „Стамфорд Бридж” и ще добавят още две точки аванс пред двата тима.

Сити и Тотнъм бяха поредните отбори от топ 6, които изгубиха точки в събота. Денят започна със загубата на Ливърпул от Суонзи, мина през равенството 1:1 на Юнайтед със Стоук и завърши с 2:2 на „Етихад”.

В галерията може да видите пет неща, които научихме от равенството между Манчестър Сити и Тотнъм.