Дортмунд победи Ливърпул в голеада

Борусия започна с повечето от титулярите си, включително новите попълнения Матс Хумелс и Юлиан Брант.

Европейският шампион Ливърпул отстъпи с 2:3 на Борусия Дортмунд в приятелски мач, игран в Индиана. Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заложи срещу бившия си тим на състав, в който отсъстваха почти всички основни футболисти.

Резултата откри Пако Алкасер в 3-тата минута след кратко разбъркване. Топката някак беше отклонена към испанския нападател и той не сбърка. Жоел Матип можеше да изравни с глава, но топката премина малко над вратата. Пропуск направи и Райън Кент след великолепен пробив на Алекс-Окслейд-Чембърлейн.

В 35-ата минута хубав пас на Фабиньо стигна до Хари Уилсън и той технично опъна мрежата.

До почивката Симон Миньоле попречи на Марио Гьотце да върне аванса на Борусия, но това стори Томас Дилейни в 53-тата минута. Датският национал се разписа отблизо след асистенция на Торган Азар. Само пет минути по-късно Якуб Бруун Ларсен наказа липсата на концентрация в отбраната на Ливърпул за 3:1.

При този резултат Клоп смени всичките си полеви футболисти, а в игра се появиха Върджил ван Дайк, Трент Александър-Арнолд, Андрю Робъртсън и Жоржиньо Вайналдум. "Червените" вдигнаха оборотите и в 75-ата минута получиха дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Бен Уудбърн. Зад топката застана Райън Брюстър, който заби топката под гредата.