Велик мач! Хеттрик на Анди Керъл не стигна за победа на Уест Хем срещу Арсенал

Хеттрик на Анди Керъл не стигна за победа на „чуковете”
Лоран Кошчелни донесе точката за Арсенал, след като гостите бяха позволили да бъдат обърнати от 2:0 до 2:3

Уест Хем и Арсенал дадоха началото на 33-ия кръг във Висшата лига с невероятен шестголов спектакъл. Двата отбора обаче не излъчиха победител и взеха по една точка.

Анди Керъл отбеляза хеттрик за домакините, след като Арсенал вече бе повел с 2:0, а Лоран Кошчелни донесе точката за „артилеристите”.

Още в началото бе отменен гол на Ланзини заради несъществуваща засада. Малко след това Месут Йозил откри резултата, като останаха съмнения за засада, но този път съдията зачете попадението.

В 35-ата минута Арсенал взе аванс от 2:0, след като Алексис Санчес бе изведе добре от Айоби и завърши по диагонала.

В самия край на полувремето обаче „чуковете” удариха силно.

44` - 2:1. Анди Керъл засече прекрасно центриране на Кресуел и намали. Две минути по-късно – центриране на Ноубъл, Керъл овладя на гърди. Първият му удар бе блокиран, но след това с фантастична странична ножица нападателят изравни.

Така двата отбора се оттеглиха на почивката при 2:2.

Не бяха изминали и пет минути от началото на втората част и гол на Димитри Пайе бе отменен, този път заради нарушение на Анди Керъл срещу Лоран Кошчелни.

Уест Хем обаче продължи да натиска и в 52-рата обърна. Отново Керъл – хеттрик. Английският нападател засече центриране на Антонио и с глава направи 3:2.

Арсенал най-накрая се отърси от шока и започна да търси нов гол. Успя да стигне до него 20 минути преди края на редовното време. Отбраната на домакините не се ориентира добре, топката стигна до Кошчелни, който отблизо изравни.

Оставаше предостатъчно време за някой да вземе трите точки. И двата тима търсеха победата, но така и не успяха да вкарат победен гол.

Поделиха точките. Арсенал каза сбогом на амбициите си за титлата. „Артилеристите” имат 59 точки, 10 по-малко от лидера Лестър. Уест Хем пък вече е с 52, на точка зад петия Манчестър Юнайтед.