Кошмар! Автогол подари победата на Юве в седемголов трилър срещу Наполи

Наполи бе на крачка от чудото, но автогол в добавеното време на Калиду Кулибали подари победата на Юве Снимка: Getty Images

Наполи бе на крачка от истинско чудо, постигайки частичен обрат срещу Ювентус в дербито на втория кръг от Серия „А“. Тимът на Карло Анчелоти изоставаше с 0:3 до 65-ата минута, но успяха да намерят сили и да стигнат до равенството 3:3.

В добавеното време обаче Калиду Кулибали си отбеляза нелеп автогол, който подари победата на домакините

Шоуто на „Алианц Стейдиъм“ започна още от първата секунда. Още в началото мощен удар на Роналдо бе отразен от Мерет, а малко по-късно и Войчек Шченсни се прояви на другата врата, спасявайки шут на Алан.

В 14-ата минута Юве трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Матия де Шильо. На негово място се появи Данило и само 26 секунди по-късно бразилецът откри. Новото попълнение на домакините влезе при корнер за Наполи. След него „бианконерите“ осъществиха бърза контраатака, при която Дъглас Коща премина над 70 метра с топката, а след паса му Данило направи 1:0 с първото си докосване в мача.

Пет минути по-късно Гонсало Игуаин удвои аванса на домакините след нова добра атака. Аржентинецът получи топката в наказателното поле, обърна се по перфектен начин и с мощен удар заби топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Въпреки че водеше с 2:0, натискът на Юве не секна. Сами Кедира на два пъти можеше да направи резултата класически, но първо пропусна сам срещу вратаря, а секунди по-късно негов удар срещна напречната греда.

Ювентус, все пак, поведе с 3:0 в 62-рата минута, когато Кристиано Роналдо отбеляза дебютното си попадение за сезона. Веднага след това дойде спадът в играта на домакините. Тимът на Маурицио Сари, който гледаше от трибуните, изпусна инициативата и за малко да изпусне мача.

В 66-ата минута Костас Манолас намали, засичайки с глава центриране от фаул, а само две по-късно появилият се на почивката Ървинг Лосано вкара втори гол за гостите в дебюта си за Наполи.

Секунди по-късно горната греда спаси „сините“ за втори път, но не и без намесата на Мерет. Дъглас Коща стреля мощно от около 20-ина метра, стражът на гостите сложи ръка на пътя на топката и успя да я отбие в напречната греда.

Девет минути преди края на редовното време Джовани ди Лоренцо направи 3:3 и Наполи бе на крачка от чудото. Отново след центриране от фаул настъпи суматоха в отбраната на Юве. Матейс де Лихт, който бе виновен и при втория гол, изпусна Ди Лоренцо на задната греда и отблизо италианецът не сбърка.

И тъкмо когато се виждаше как Наполи взима точка, дойде нелепият автогол на Кулибали. Във втората минута от добавеното време след центриране от статично положение, сенегалският бранител опита да изчисти топката, но я заби неспасяемо в мрежата зад Мерет.

Така седмица след шоуто и победата с 4:3 над Фиорентина, Наполи отново участва в седемголов трилър, но този път се оказа на губещата страна с този резултат.

Ювентус пък взе втора поредна победа и излезе начело в класирането с пълен актив от шест точки.