Юнайтед разпиля „черешките“ на старта

Безапелационен Юнайтед Снимка: getty.com
Безапелационен Юнайтед

Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо започна с победа 3:1 гостуването си на Борнемут в двубой от неделната програма на първия кръг във Висшата лига. За „червените дяволи“ се разписаха Хуан Мата, Уейн Рууни и Златан Ибрахимович. Адам Смит пък лиши манчестърския отбор и записване на суха мрежа.

До първо опасно положение в срещата стигнаха „черешките“ още в самото начало, когато Люк Шоу сгреши в отбрана, опитвайки се да обработи топката след едно центриране. Това даде възможност на Уилсън да стреля отблизо, но нападателят не съумя да открие резултата. Малко по-късно той уцели и греда.

Пет минути преди почивката Саймън Франсис върна непохватно назад, подарявайки топката на Мата, който не успя да преодолее при първия си опит Боруц, но след рикошет топката се озова отново в краката му и той намери празната врата.

В 59-ата минута Рууни удвои аванса на Манчестър Юнайтед. Валенсия центрира отдясно, Марсиал опита да засече от движение, но вместо удар се получи подаване към англичанина, който засече с глава за 0:2.

Няколко минути по-късно Златан Ибрахимович наказа Борнемут за трети път с прецизен удар по земя в обратния ъгъл, а „черешките“ върнаха едно попадение чрез Адам Смит.

В 84-ата минута шведът можеше да направи денят на противника още по-черен, когато навлезе опасно в наказателното поле и опита да намери съотборник, но пасът му се оказа неточен. До края темпото на игра драстично падна, а Юнайтед се отпусна и едва се размина от това да бъде наказан.

Следващият мач от Висшата лига на Юнайтед ще бъде в петък срещу Саутхемптън.

Борнемут: Боруц, Франсис, С. Куук, Сърман, Артър, Даниълс, Уилсън, А. Смит, Кинг, Л. Куук, Айб

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Валенсия, Байи, Блинд, Шоу, Фелаини, Ерера, Мата, Рууни, Марсиал, Ибрахимович