Скука в мадридското дерби, Реал не се възползва от грешката на Барса

Атлетико създаде няколко опасни контри, но Куртоа беше стабилен на вратата на Реал Снимка: Getty Images

Реал и Атлетико не излъчиха победител в мадридското дерби от седмия кръг на Ла Лига и направиха скучновато 0:0 пред близо 80 хил. зрители на "Сантяго Бернабеу".

"Белия балет" владееше играта почти през цялото време, но създаде малко на брой положения и не успя да ги вкара, а Атлетико също не се възползва от шансовете си, които бяха най-вече през първата част.

Тибо Куртоа не позволи на Гризман и Диего Коща да открият преди почивката, а в 66-ата минута Асенсио пропусна добра възможност за Реал. Още няколко обещаващи атаки на "кралете" не доведоха до нужния завършващ удар и логично гол така и не падна.

Две минути преди края на редовното време дебют за Реал в Ла Лига направи бразилският талант Винисиус Жуниор.

Нулевото равенство и грешната стъпка на Барселона (1:1 срещу Атлетик Билбао) означават, че ситуацията на върха в класирането остава непроменена.

Реал и Барса имат по 14 т. и делят първото място, след тях вече е Севиля с 13 т. и Атлетико с 12.