Погба блести и бележи, Юнайтед смачка Лестър

Погба откри сметката си с глава. Снимка: getty
Погба откри сметката си с глава.

Манчестър Юнайтед унищожи шампиона Лестър в интригуващ и двуостър двубой от шестия кръг във Висшата лига. По всичко изглежда, че момчетата на Моуриньо са преодолели кризата, в която бяха, и вече отново изглеждат като тим, от който всички трябва да се страхуват.

За победителите се разписаха Крис Смолинг, Хуан Мата, Маркъс Рашфорд и представилия се блестящо Пол Погба. Демарай Грей пък спаси нулата за „лисиците“.

Още от самото начало Юнайтед започна да доминира и да притиска съперника си, показвайки самочувствие. Футболистите на Раниери обаче отвърнаха по подобаващ начин и стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на Де Хеа.

В 22-ата минута обаче всичко се промени, когато Блинд остави хубава топка от корнер, а Смолин надскочи Хут и даде преднина на своите. Попадението вдъхна допълнителна увереност на „червените дявои“ и на „Олд Трафорд“ вече сякаш имаше само един отбор.

В 37-ата минута Хуан Мата удвои преднината на своите, а в тима на Лестър настъпи пълен хаос. Футболистите още не се бяха отърсили от шока, когато 3 минути по-късно Рашфорт нанесе съкрушителния удар за 3:0, а ново перфектно подаване на Блинд от корнер намери Погба, който с глава откри сметката си за Юнайтед.

На почивката Раниери извади звездите Джейми Варди и Рияд Марез, а влезлият като резерва Демарай Грей намали на 1:4 с уникален изстрел от далечна дистанция в 59-ата минута.

Това донесе лек импулс в представянето Лестър, който обаче бе бързо убит. На терена настъпи спокойствие, въпреки че имаше по още няколко положения и за двата отбора, но всичко на терена бе контролирано от домакините, които си свършиха работата за 45 минути.

Играч на мача път заслужено стана Пол Погба.