Най-големите сривове в защитата на Ливърпул при Клоп

Индивидуални грешки на защитниците или вратаря и колективни провали при статични положения продължават да са редовни явления в отбраната на Ливърпул. Ето най-болезнените случаи, в които защитата на Клоп рухна напълно Снимка: Getty Images
Саутхемптън - Ливърпул 3:2, март 2016

По време на първия сезон при Клоп градената от мениджъра защита изживя паметен срив, след като отборът поведе с 2:0 само за 22 минути игра. Садио Мане влезе в игра за Саутхемптън след почивката и пропусна дузпа, но по-късно вкара за 1:2. Грациано Пеле изравни десетина минути преди края, а с втория си гол Мане завърши пълния обрат. Това беше четвърти гол на сенегалеца в три мача срещу Ливърпул на Клоп и не е чудно, че "мърсисайдци" го привлякоха и превърнаха в един от най-успешните си трансфери в последните години.
Ливърпул - Севиля 1:3, май 2016

Финалът на Лига Европа трябваше да прекъсне сушата откъм трофеи. Ливърпул изглежда държеше мача в ръцете си и водеше с 1:0 с гол на Стъридж, но през второто полувреме всичко рухна, Кевин Гамейро изравни, а "мърсисайдци" бяха напълно безпомощни в отбрана и пуснаха още два гола.
Борнемут - Ливърпул 4:3, декември 2016

Пуул се радваха на летящ старт в първенството и водеха с 2:0 на почивката в този мач. В 56-ата минута получиха гол, но Емре Джан бързо го върна и при 3:1 до 75-ата минута отново не се виждаше какво може да обърне развоя. Само за две минути обаче Борнемут стигна до 3:3, а накрая вратарят Лорис Кариус се намеси зле при шута на Куук и Нейтън Аке отбеляза победното попадение.
Съндърланд - Ливърпул 2:2, януари 2017

Колко ужасно трябва да се представиш, за да загубиш точки от безнадеждния Съндърланд на Дейвид Мойс, и то след като повеждаш на два пъти? Ливърпул точно беше победил Манчестър Сити и още беше в борбата за титлата, а Съндърланд вече беше фаворит за изпадане. Но "мърсисайдци" направиха две дузпи срещу своите противници и им позволиха да изравнят на два пъти резултата с точни изпълнения на Джърмейн Дефо от бялата точка. Провалът даде старта на два ужасни месеца за Ливърпул, в които тимът взе само 6 от възможни 21 точки и отпадна от борбата за първото място.
Севиля - Ливърпул 3:3, ноември 2017

Съвсем пресният провал дойде след безапелационно представяне през първото полувреме и комфортна преднина от 3:0 за Ливърпул. След почивката Алберто Морено върна бившия си отбор в мача и позволи на Бен Йедер да отбележи два гола, а в самия край червената защита направи коронния си номер и се провали след корнер, за да позволи на Гуидо Писаро да изравни. Снимка: Getty Images

Днес от 19:30 Ливърпул посреща Челси в най-интересния мач от Висшата лига този кръг.

И макар че нападението, изградено от Юрген Клоп, може да уплаши всеки отбор, феновете отново очакват със свити сърца представянето в защита.

Играта в дефанзивен план е ахилесовата пета на Ливърпул от доста години и под ръководството на Клоп нещата не са се подобрили особено - откакто германецът е начело, отборът е губил точки от печеливши позиции в 21 двубоя.

През седмицата в Шампионската лига кошмарни грешки на отбраната през второто полувреме позволиха на Севиля да се върне в срещата и от 0:3 да измъкне 3:3, но това даже не беше най-ужасното рухване на "мърсисайдци" в дефанзивен план.

В галерията си припомняме най-злощастните мачове на червената защита, откакто отборът е воден от Клоп.