Байерн сложи едната ръка на титлата

Байерн е на крачка от 29-ата си титла в Бундеслигата Снимка: Getty Images
Байерн е на крачка от 29-ата си титла в Бундеслигата

Байерн Мюнхен победи последния Хановер с 3:1 на „Алианц Арена“ в мач от 32-рия кръг от Бундеслигата и два мача преди края на сезона дръпна с пет точки на върха пред Борусия Дортмунд.

По-късно днес „жълто-черните“ отново могат да намалят изоставането си на само две точки, ако спечелят визитата си на Вердер Бремен.

Роберт Левандовски и Леон Горецка отбелязаха головете за Байерн през първото полувреме, а в началото на второто Хановер върна един.

Влезлият като резерва за гостите Йонатас се появи веднага след почивката и за под 10 минути успя да се разпише от дузпа, след което си изкара набързо два жълти картона и бе изгонен.

Бразилецът отбеляза гол №2000 във вратата на баварците в историята на Бундеслигата, но след това получи жълт картон, след като се опита да вземе топката от вратаря. Малко по-късно видя жълтия цвят на картона за втори път и бе изгонен. Всичко това в рамките на само девет минути и три секунди.

Крайното 3:1 оформи Франк Рибери в 84-тата минута след рикошет в крак на защитник.

С победата си Байерн Мюнхен сложи една ръка на титлата, която по едно време на сезона изглеждаше, че няма как да спечели. В последните си два мача баварците гостуват на Лайпциг и приемат Айнтрахт.