Обамеянг и Борусия Д удариха Байерн

Обамеянг ликува след гола в 11-ата минута, свалил Байерн от върха в Бундеслигата Снимка: Getty Images

От три години Байерн Мюнхен не беше отстъпвал първото място в Бундеслигата, но ето че и това се случи. Шампионите загубиха гостуването си на Борусия Дортмунд с 0:1 и вече са на непривичната за тях втора позиция в класирането.

Единствения гол в срещата вкара звездата на Борусия Пиер-Емерик Обамеянг, който първо направи майсторско отиграване с пета в наказателното поле, за да продължи атаката, а после засече точно центрирането на Марио Гьотце отдясно.

В минутите след това домакините можеха да вкарат и още, а Байерн не успяваше да създава ситуации пред отсрещната врата. В началото на втората част отново Обамеянг имаше шансове, но при първия Нойер спаси, а след това топката мина над вратата.

В 55-ата минута гол на Рибери беше отменен. Малко след това Шаби Алонсо удари греда, но това не беше достатъчно и Борусия се поздрави с победата.

След загубата Байерн вече е на три точки от едноличния лидер и сензация в Бундеслигата РБ Лайпциг, победил вчера Байер Леверкузен с 3:2.

Борусия Дортмунд е трети, на три точки зад Байерн.