Лукаку с два гола, но червен картон и пропусната дузпа отново развалиха настроението на Юнайтед

Манчестър Юнайтед записа втора победа от началото на сезона Снимка: Getty Images
Манчестър Юнайтед записа втора победа от началото на сезона

Манчестър Юнайтед се върна на победния път след загубите от Брайтън и Тотнъм с победа с 2:0 като гост на Бърнли.

„Червените дяволи“ доиграха срещата в намален състав, след като влезлия като резерва Маркъс Рашфорд бе изгонен, а малко по-рано Пол Погба пропусна дузпа.

Юнайтед държеше инициативата от началото, но се опитваше да стигне до вратата на домакините главно с дълги подавания. При едно центриране на Алексис Санчс в 27-ата минута гостите най-накрая излъгаха противника и Ромелу Лукаку с глава откри резултата.

Малко по-късно белгиецът отново разигра със Санчес, но този път Джо Харт излезе и блокира удара. Все пак, „червените дяволи“ вкараха втори гол преди почивката, дело отново на Лукаку, който се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след блокиран шур на Джеси Лингард.

Втората част започна спокойно, но всички се разгорещи в 69-ата минута. Джон Мос отсъди дузпа за Юнайтед за нарушение на Аарън Ленън срещу току-що влезлия като резерва Маркъс Рашфорд. Пол Погба застана зад топката, но Джо Харт отрази удара му.

Две минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Фил Бардзли влезе грубо в краката на Рашфорд край аут линията, младокът реагира бурно и го побутна с глава, за което видя директен червен картон. Бардзли обаче се измъкна само с жълт, въпреки че ритна Рашфорд без топка.

Въпреки че остана с човек по-малко, Юнайтед продължи да атакува, а Лукаку направи два фрапантни пропуска в търсенето на хеттрика си. Първо, Харт спаси негов удар, а малко по-късно белгиецът дори успя да преодолее стража на Бърнли, но Бен Мий се върна и блокира шута му.

До края домакините се опитаха да наложат натиск, но не стигнаха до нищо повече от няколко центрирания пред вратата на Де Хеа, който запази първа суха мрежа от началото на сезона.